Thalloderma Shop
01/27/17 15:50

Малко не достигна на Григор Димитров, за да отиде на финал

/КРОСС/ Григор Димитров изигра изключителен мач, но загуби от Рафаел Надал след фантастична битка на полуфиналите на Откритото първенство на Австралия. Испанецът спечели с 6:3, 5:7, 7:6(5), 6:7(4), 6:4. Двубоят продължи 4 часа и 56 минути, в които двамата демонстрираха тенис на най-високото възможно ниво. Най-добрият ни тенисист се бори абсолютно като с равен с 14-кратния шампион от Големия шлем на Rod Laver Arena, но огромният опит на Матадора натежа в някои изключително тънки моменти и му помогна да е като стена в тези ключови точки. Григор се нахвърли върху сервиса на Надал още в първия гейм на мача и си осигури два брейкбола след изящен бекхенд уинър по правата. Рафа обаче се измъкна, както го е правил безброй пъти в кариерата си, макар че битката му отне 8 минути. Григор взе своето подаване на нула, само че в следващото изостана с 15-40. Българинът отрази първия брейкбол с ас, но при втория атакува мрежата след твърде плитък и централно пласиран форхенд и Надал го хвана неподготвен с минаващ удар - пробив и 3-1. До края на сета Матадора печелеше твърде много лесни точки на свой сервис и взе 12 от общо 13 разигравания в следващите си три подавания, фиксирайки резултат 6-3 на таблото след 36 минути игра. Григор показа, че желанието му за битка не е повлияно от този сякаш твърде леко загубен откриващ сет и в първите минути на втората част спаси няколко невъзможни топки със спринтове по цялата ширина на корга, но точкато отново остана за Надал