Thalloderma Shop
01/31/17 13:57

Евроспорт с богата програма от зимни спортове през февруари

/КРОСС/ Февруари ще е истинско пиршество за любителите на белите спортове. Месецът предлага Световните първенства по ски алпийски, ски северни дисциплини и биатлон, както и Универсиадата в Алмати. В Бундеслигата Байерн ще продължи да се бори за титлата с предизвикателния новак Лайпциг. Световният снукър тур продължава с турнири в Германия и Уелс. Баскетболната Еврокупа ще определи участниците във фазата на елиминациите, а в последния уикенд на месеца стартира и Световният супербайк шампионат. Бундеслига Първият голям мач през февруари в Бундеслигата е на 4-ти февруари - Борусия Дортмунд – Лайпциг. Тимът на Томас Тухел изоставаше на девет точки от новаците на полусезона, но в контролите „жълто-черните“ се справиха доста по-добре. Борусия обаче продължава да има проблеми с контузени. Голяма част от лагерите пропуснаха Сократис, Дембеле, Бендер и Ройс, а Суботич, Шахин и Роде все още се възстановяват. Лайпциг привлече през паузата 18-годишният французин Дайо Юпамекано, който беше следен от Байерн, Реал Мадрид, Барселона и Манчестър Юнайтед, но едва ли ще рискува да го допуска твърде често в титулярния състав. Борусия загуби с 0:1 първия мач през сезона след късния гол на Кейта, но на своя стадион няма загуба вече една календарна година. Лайпциг обаче бе най-силният гост през първия полусезон и загуби само два пъти в девет визити. Седмица по-късно Шалке 04 приема Херта