Thalloderma Shop
02/09/17 20:24

Григор изстрада първата си победа в София, но вече е на четвъртфинал

/КРОСС/ Григор Димитров трябваше да изстрада първата си победа на Sofia Open, но след повече от два часа на корта, все пак успя да зарадва българските фенове с обрат за 4-6 6-3 7-5 над Йежи Янович във втория кръг . Това бе и първи триумф за най-добрия ни тенисист в ATP турнир на родна земя, който той постигна под бурния съпровод на привържениците по трибуните. Янович е бивш №14 в света, но днес просто не бе равностоен съперник за вдъхновено играещия Григор. Талантливият поляк постигна първата си победа в основна схема на ATP надпревара за сезона именно в първия кръг в София, след като през 2016-а бе постоянно измъчван от контузии, а трите му опита да излезе на по-сериозна сцена завършиха със загуби в първи кръг на Australian Open, US Open и на олимпиадата в Рио де Жанейро. Григор влезе малко трудно в мача и изостана с 0-30 още в първото си подаване след отличен ретур уинър на Янович и макар да успя да обърне до 40-30, трябваше да мине през още затруднения, докато най-накрая успее да запише първия гейм в двубоя на сметката си. Полякът маневрираше умело със сервиса си и не оставяше шансове на българина да се добере до брейкболи. Напротив - при 2-2 гейма Григор направи сериозен подарък на съперника с две непредизвикани и една двойна грешка и изостана с 0-40 в подаването си. Янович изпусна първия брейкбол, но при втория Димитров сам му подари пробива с форхенд в аут. Полякът продължи с бомбардировката и затвори сета с 6-4 с пореден брутален ас с 224 км/ч