Thalloderma Shop
02/11/17 22:51

Григор Димитров е на финал у дома

/КРОСС/ Григор Димитров е на финал на своя домашен турнир в София. Във втория полуфинал Гришо просто бе безапелационен и без никакви проблеми отстрани сензацията на турнира Николоз Басилашвили след 6:1, 6:3 за само час и 3 минути, предаде Гонг. Грузинецът бе победил №1 в схемата Доминик Тийм и Мартин Клижан по пътя си към топ 4, но срещу Григор просто нямаше шансове на корта. Българинът взе набързо първия сет, след което се пребори за успеха и във втория. Така Димитров си осигури място на мечтания от всички нас финал в София, където негов съперник ще бъде Давид Гофен. Двубоят е в неделя от 17 часа. От самото начало на мача в препълнената „Арена Армеец" Григор демонстрира на своя съперник, че той ще контролира събитията на корта. Скоростният старт доведе до 5:0 за само 13 минути, след което сетът бе затворен при 6:1. Втората част определено бе по-трудна, тъй като Басилашвили успя да подобри играта си. Все пак българинът дочака своя шанс и в ключовия седми гейм постигна така важния пробив. В последствие Гришо реши всичко още в следващото подаване на своя съперник и след 6:1, 6:3 подпечата своето място на финала. С този успех Димитров си осигури и изкачване с една позиция в ранглистата. В понеделник той ще изпревари Томаш Бердих и ще заеме 12-о място в класацията.