Thalloderma Shop
02/12/17 19:14

Гришо триумфира у дома

/КРОСС/ Григор Димитров е шампион на Garantie Koza Sofia Open! В един перфектно изигран финал Григор победи Давид Гофен с 7:5, 6:4 и след час и 39 минути победоносно вдигна ръце и целуна корта в домашния си турнир за кеф на 12 хиляди зрители, изпълнили до краен предел „Арена Армеец". За българския тенис герой това е общо шеста титла от АТП турнир, а с нея той се превърна в първия с два трофея през 2017. Така Григор продължава феноменалната си серия от началото на годината - 14 победи от 15 мача. Във финалния сблъсък Димитров просто нямаше никакво намерение да напуска корта без трофея и го показа от самото начало, пише Гонг. Двубоят бе истинско надиграване от дъното на корта, в което обаче българинът бе този, който знаеше как да доминира и как да променя ритъма, за да стига до успеха в разиграванията. Публиката също помогна, за да се стигне до мечтания от всички фенове на Григор край на турнира в София. За Гофен това бе пети загубен АТП финал от общо седем изиграни, както и шеста загуба от шест мача срещу Гришо, който определено се превръща в кошмарен съперник за него. Мачът започна отлично с ранен пробив на Димитров и аванс от 3:0. Гофен обаче показа, че е готов за битка и с три гейма на своята сметка набързо изравни. В 9-ия гейм Григор трябваше да спасява цели три точки за пробив, но все пак се справи с критичната ситуация, а след това постигна пробив в последния възможен момент за 7:5