Thalloderma Shop
02/12/17 17:25

Мартен Фуркад спечели преследването, Анев със седмо място

/КРОСС/ Французинът Мартен Фуркад затвърди доминацията си в биатлона, след като спечели титлата в преследването на 12,5 км на световното първенство в Хохфилцен, Австрия и взе реванш за третото място в спринта вчера. Френският доминатор завърши с време 30:16.9 минути и една грешка в последната стрелба, която не беше фатална за него, тъй като имаше вече солиден аванс. Втори и трети са норвежците Йоханес Бьо и легендата Оле-Ейнар Бьорндален. Българският биатлон отново имаше повод за радост. Красимир Анев, който даде шесто място в спринта, затвърди възходящата си форма, като днес записа седмо време. Българинът вървеше в челото на класирането, но грешка в последната стрелба го отдалечи от подиума. Владимир Илиев остана 18-и, а третият ни участник Антон Синапов падна в началото на състезанието и повреди пушката си, което обезсмисли усилията му на огневия рубеж и той се отказа от участие.