Thalloderma Shop
02/16/17 17:22

Американец и чех лишиха Фуркад от титла

Стрелбата провали доминатора в биатлона Мартен Фуркад от титлата в индивидуалната дисциплина на 20 км от програмата на световното първенство в Хохфилцен. Французинът сгреши на два пъти на огневия рубеж, за което плати скъпата цена да остане трети в крайното класиране. Първи стана американецът Лоуъл Бейли с 48:07,4 минути и 100-процентова успеваемост при четирите си влизания на рубежа, а втори на 3,3 секунди зад него и също с чиста стрелба се нареди чехът Ондржей Моравец. Фуркад изостана на 21,2 секунди зад тях, но все пак прибави поредно отличие от Хохфилцен. Най-добре от българите се представи Красимир Анев, останал 16-и, а Владимир Илиев не оправда очакванията и завърши 24-и. Състезанието се проведе при доста високи температури - +10 градуса по Целзий и на практика облагодетелствани от това бяха биатлонистите в първата група, защото в края трасето се деформира и беше невъзможно да се постигат добри времена в бягането. Единственият шанс беше добрата стрелба, защото всички фаворити грешаха. ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ