Thalloderma Shop
02/17/17 11:54

Григор Димитров преодоля и Денис Истомин в Ротердам

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров продължи чудесното си представяне от началото на 2017 г., постигайки 16-ата си победа от 17 изиграни мача в четвъртък вечерта. Хасковлията надделя трудно, но в крайна сметка убедително над Денис Истомин (Узбекистан) със 7:6, 6:1, с което достигна до четвъртфиналната фаза на турнира от веригата АТР 500 в Ротердам. След 20.30 часа в петък Димитров ще се изправи срещу белгиеца Давид Гофен в повторение на финала от София Оупън, в който преди по-малко от седмица завоюва втората си титла през този сезон. Двамата две седмици по-рано играха и на Откритото първенство на Австралия, където победител отново стана Димитров. Така в Ротердам българинът последователно отстрани двете приятни изненади от Откритото първенство на Австралия Миша Зверев и Денис Истомин, които изненадващо надделяха в Мелбърн съответно над Анди Мъри и Новак Джокович. Първият сет между Димитров и Истомин беше изключително оспорван, като българинът дръпна с 2:0, след като осъществи пробив още в първия гейм. Григор имаше шанс за пробив и в седмия гейм при 4:2 в своя полза, но узбекистанецът се измъкна и намали на 3:4. Истомин стигна до шанс за пробив в следващия си гейм и при втората си възможност успя да пробие българина за 4:4, а след това и да поведе с 5:4 и 6:5. Така се стигна до много оспорван тайбрек, който Григор Димитров спечели с 9:7 точки. Във втория сет той рязко повиши нивото на играта си и набързо поведе с 3:0 и 4:1 гейма. След това отново успя да пробие съперника си, за да стигне до 5:1 и впоследствие да вземе и сервис гейма си за крайното 6:1.