Thalloderma Shop
02/18/17 08:07

Победната серия на Григор Димитров спря на четвъртфинала в Ротердам

Белгиецът Давид Гофен спря победната серия от шест поредни мача на най-добрия български тенисист Григор Димитров на четвъртфинала на турнира в Ротердам от сериите АТП 500 с награден фонд 1.85 млн. евро. След оспорвана битка продължила повече от два часа българинът отстъпи с 4:6, 6:1, 3:6 пред 11-тия в световната ранглиста. Това беше първи успех за белгиеца срещу Димитров от общо четири срещи между двамата. Първата ни ракета го победи на два пъти от началото на годината - на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия и на финала в София преди няколко дни. Най-добрият ни тенисист имаше проблеми при началния удар през първия сет и взе само 29% от топките при втори сервис. В три поредни сервис-гейма в началото на мача Димитров допусна изоставане с 15:40. Той спаси серия възможности за пробив, но в петия гейм съперникът му постигна целта си. Вторият сет започна с ново 15:40, като този път българинът се справи. Постепенно той заигра добре и след силна серия взе сета с 6:1. Въпреки слабата втора част Гофен започна уверено третия сет и след ранен пробив поведе с 3:0 гейма. Димитров стигна до отлична възможност да върне пробива. В петия гейм той поведе с 40:15, но белгиецът се спаси и запази преднината си. До края българинът опита, но не можа да притесни Гофен и той спечели двубоя след 2:18 часа игра. Григор Димитров обяви, че пропуска турнира в Марсилия следващата седмица и ще си даде малко почивка. Сега вниманието му е насочено към надпреварата от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс. Там ще бъде сред поставените в основната схема. Първият му двубой ще е на 11 или 12 март. След това в календара на Димитров е предвиден турнирът в Маями.