Thalloderma Shop
02/19/17 16:34

Новите "златни момичета" завоюваха първи златен медал

Новият национален ансамбъл на България по художествена гимнастика завоюва първия си златен медал. Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Елена Бинева и Теодора Александрова спечелиха първото място във финала на съчетанието с 5 обръча от турнира Гран При в Москва. Това бе второ отличие за българските гимнастички, които преди ден спечелиха сребро в многобоя. Новите "златни момичета" Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Елена Бинева и Теодора Александрова допуснаха една сериозна грешка получиха оценка 16.100 за своето изпълнение, а основните им съпернички от Русия изиграха съчетанието си с доста неточности и останаха втори с оценка 14.300. Трети е ансамбълът на Египет. Това е първата надпревара за новия състав на ансамбъла, който пое щафетата от бронзовите медалистки от олимпийските игри в Рио де Жанейро.