Thalloderma Shop
02/19/17 11:49

Огромен интерес към дебютния Зимен семеен празник на Витоша

/КРОСС/Огромен интерес предизвика първият в историята Зимен семеен празник на Витоша. Организаторите от „София - Европейска столица на спорта" и „Мачирски спорт" зарадваха над 700 деца и техните родители с много фамилни надпревари, забавни игри, конкурси и викторини. В местността Офелиите слънчевото и тихо време спомогна за хубавото настроение и стотиците засмени лица. Най-много бяха желаещите да се включат в състезанието с детски шейни. Наложите се групирането в няколко категории на старта в зависимост от вида на шейните и възрастовите групи. Шампион в групата „Чук и Гек" стана отборът „Илиян и Огнян", а при останалите шейни най-бърз на финала бе тимът „Виктор и Станислав". Трасето бе идеално подготвено, а в много от квалификациите се наложи „фотофиниш" да определи победителите. Участниците в паралелния щафетен семеен ски-слалом пък заложиха на качеството. Двойките демонстрираха отлична техника по 100-метровата писта. И тук бе много оспорвано, в крайна сметка с малка преднина шампион стана тандемът Георги и Георги Торневи. Имаше и една специална награда за многобройно ски-семейство, който бе спечелена отборно от Ася, Андрей и Петко. Всичко по слаломното трасе си бе като за световно - отлично подбраният профил, майсторски наредените паралелно врати, стартерите и финалните рефери