Thalloderma Shop
02/19/17 14:09

Феноменалната Далмайер с пето злато от Хохфилцен

Германката Лаура Далмайер спечели пети златен медал на световното първенство по биатлон в австрийския зимен център Хохфилцен. Това стана факт, след като Далмайер спечели и последната дисциплина от програмата на шампионата при жените - 12,5 км масов старт, в който участваха 30-те най-добри биатлонистки и затова нямаше българско участие. Тя не допусна нито една грешка в 4-ите си стрелби и финишира за 33.13,8 минути. Далмайер се движеше на втора позиция след последната стрелба, но силното и бягане и позволи да изпревари американката Сюзън Дънкли, която водеше до този момент. Дънкли, която също не направи грешка на огневия рубеж, остана втора като изостана на 4,6 секунди от победителката.  С бронз се окичи финландката Кайса Макарайнен, който направи една грешка в стрелбата, но остана на 20,1 секунди от шампионката. Стартовете от световното първенство носят точки за Световната купа, като Далмайер е лидер във временното генерално класиране с 903 точки. Втора е Габриела Коукалова с 857. Топ 10 за Световната купа 1. Лаура Далмайер (Германия) — 903. 2. Габриела Коукалова (Чехия) — 857. 3. Кайса Мякяряйнен (Финландия) — 776. 4. Мари Дорен-Абер (Франция) — 711. 5. Доротея Вирер (Италия) — 576. 6. Анаис Шевалие (Франция) — 502. 7. Франциска Хилдебранд (Германия) — 471. 8. Жюстин Бреза (Франция) — 465. 9. Ева Пускарчикова (Чехия) — 465. 10. Татяна Акимова (Русия) — 457.