Thalloderma Shop
03/16/17 21:55

Бешикташ изхвърли Олимпиакос от Лига Европа

Турският колос Бешикташ се класира на 1/4-финалите в турнира Лига Европа, след като разгроми с 4:1 гръцкия Олимпиакос в лютото балканско дерби от осминафиналите. Така с общ резултат 5:2 "орлите" си осигуриха продължаване напред. Най-впечатляващото при успеха на Бешикташ е, че тимът игра с човек по-малко от края на първото и цялото второ полувреме, след като Венсан Абубакар си изкара червен картон в 39-ата минута. Именно камерунецът преди изгонването си откри резултата в 10-ата минута, а два гола за "черните орли" вкара Райън Бабел в 22-ата и 75-ата минута. Четвъртото попадение пък бе дело на Дженк Тосун в 84-ата минута. За гостите вкара Тарик Елюнуси в 31-ата минута, но това не бе достатъчно. Белгийският Генк пък елиминира сънародниците си от Гент и за първи път в историята си се класира за 1/4-финалите в Лига Европа. След успеха с 5:2 като гост миналата седмица, белгийският тим завърши 1:1 в реванша на собствен терен и вече чака утрешния жребий в Нион. Гола за домакините вкара Тимъти Кастане в 20-ата минута, а Луис Верстрате изравни в 84-ата. Място на1/4-финалите в Лига Европа си осигури и испанския Селта след победа с 2:0 като гост на Краснодар. Уго Майо (52) и Яго Аспас (80) подпечатаха билетите на галисийския тим при най-добрите осем във втория по сила европейски турнир при общ резултат в схватката 4:1. "Небесносините" се класираха на 1/4-финал в Лига Европа за четвърти път в своята история.