Thalloderma Shop
03/19/17 09:23

Катрин Тасева спечели злато на топка в Киев

/КРОСС/ Гимнастичката Катрин Тасева спечели златен медал за съчетанието си с топка на силен турнир в Киев от веригата Гран при по художествена гимнастика. Още през миналата година пролича финият усет на Катрин към този уред, но композицията й през новия сезон, поставена по песента на Белослава "Красота", е истинско откровение. Многото трудни и оригинални елементи са вплетени в хореографията с финес и музикалност, напомнящи балетна миниатюра. Българското момиче изпълни съчетанието си с изключително вдъхновение и заслужено грабна златния медал, оставяйки след себе си рускинята Полина Хонина и представителката на Израел Виктория Филановски. Председателката на Българската федерация по художествена гимнастика Илияна Раева поздрави много топло Катрин и нейната треньорка Бранимира Маркова. Вчера нашето момиче зае четвърто място в многобоя. Състезанието беше спечелено от руската представителка Юлия Бравикова, следвана от Хонина и Филановски.Днес Катрин Тасева участва в още два финала - на лента и бухалки, на които зае пето и шесто място. Своето задоволство от представянето на турнира изрази и Бранимира Маркова, която е главен мениджър на индивидуалните състезателки в националния отбор. Самата Катрин беше изключително щастлива от първото си злато от такъв ранг