Thalloderma Shop
03/19/17 16:07

Фуркад изравни и рекорда на Форсберг, взе 14-а победа за сезона

Френският доминатор в биатлона Мартен Фуркад вече и официално е най-великият състезател в стартовете от Световната купа. Фуркад беше най-бърз в масовия старт от Световната купа по биатлон в Контиолахти (Норвегия), като финишира пръв за 37:32.2 минути без грешка в стрелбата, с което записа 63-а победа в кариерата си. С днешния си успех французинът изравни рекорда на шведката Магдалена Форсберг от 2000/2001 с 14 победи в рамките на един сезон за Световната купа по биатлон. Преди ерата "Фуркад" рекордът при мъжете с 12 победи за един сезон държеше норвежецът Оле Ейнар Бьорндален, но французинът прати постижението му в историята. Втори днес на 17.4 секунди завърши латвиецът Андрейс Расторгуевс, който допусна две грешки при стрелбата. Трети на 32.4 секунди финишира Зимон Едер (Австрия) с един пропуск. Красимир Анев свали 17 от 20 мишени и се нареди 27-и с изоставане от 3:28.0 минути. Крайно класиране в дисциплината масов старт: 1. Мартен Фуркад - 248 точки 2. Зимон Шемп (Германия) - 231 3. Антон Шипулин (Русия) - 177 - - - 31. Владимир Илиев (България) - 47 33. Красимир Анев - 37 Крайно генерално класиране: 1. Мартен Фуркад - 1322 точки 2. Антон Шипулин (Русия) - 918 3. Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) - 812 - - - 26. Красимир Анев - 363 32. Владимир Илиев - 309 70. Антон Синапов (България) - 38 100. Димитър Герджиков (България) - 5