Thalloderma Shop
03/25/17 21:38

Националите попариха "лалелата" на стадион "Васил Левски" (СНИМКИ)

Националният отбор по футбол ни поднесе хубав подарък на Благовещение - успех с 2:0 срещу Холандия в световна квалификация пред около 15 хиляди зрители на стадион "Васил Левски". От доста време не бяхме побеждавали световна футболна сила.

Играчът на чешкия "Погон" Спас Делев вкара два майсторски гола в 5-ата и 20-ата минута. До края "лалетата" така и не излязоха от шока и преклониха глави.

Така националите изпревариха холандците в група "А", като събраха 9 точки, а "оранжевите" имат 7.

Тимът на Петър Хубчев направи силно първо полувреме, в което отблъсна атаките на Холандия и се възползва от ситуациите си пред вратата на гостите. След почивката картината на терена не се промени много - фаворитът атакуваше вяло, а българите с дух и колективни действия удържаха аванса си.

България - Холандия 2:0

1:0 Делев (5), 2:0 Делев (20)

България: Николай Михайлов, Страхил Попов, Васил Божиков, Борислав Чорбаджийски, Петър Занев (86-Антон Недялков), Симеон Славчев, Георги Костадинов, Станислав Манолев, Александър Тонев, Ивелин Попов (69-Божидар Краев), Спас Делев (88-Николай Бодуров)

Треньор: Петър Хубчев

Холандия: Йерун Зут, Рик Карсдорп, Матийс Де Лигт (46-Уесли Худ), Мартинс Инди, Дейли Блинд, Кевин Строотман, Куинси Промес (69-Люк де Йонг), Жоржиньо Вайналдум (46-Уесли Снайдер), Дейви Клаасен, Бас Дост, Ариен Робен

Треньор: Дани Блинд

Съдия: Уилям Калъм (Шотландия)