Thalloderma Shop
04/10/17 12:44

Четири медала и два национални рекорда за плувните таланти на "Еврофутбол"

/КРОСС/ Тримата плувци - Спортни таланти на "Еврофутбол", постигнаха общо четири медала и два национални рекорда на двата силни международни турнира Мултинейшънс (за различни възрастови групи), които се проведоха в Прага и Атина през уикенда. Петър Божилов подобри собствения си национален рекорд за юноши старша възраст на 200 м свободен стил като първи пост от българската щафета 4х200 м св. стил на състезанието в чешката столица. Новото време 1:52.98 мин. (старият бе 1.53:23 мин). Щафетата ни в състав Петър Божилов, Антъни Иванов, Тихомир Тодоров и Светлозар Николов се класира на 5-то място. В неделя 17-годишният състезател на „Омега-01" спечели сребърен медал на 1500 м св. стил с 15:53.19 мин. Пред него е само полякът Антони Калужински с 15:52.15 мин. Петър грабна и бронзов медал на 400 метра свободен стил с време 3:57.92 мин. Първи финишира отново Калужински с 3:56.81 мин, а втори е Денис Локтев от Израел с 3:57.36 мин. В събота Диана Петкова донесе изключителна радост за българския отбор, след като спечели два сребърни медала от Прага. На 50 метра свободен стил тя финишира с 26.03 секунди, а на 100 метра св. стил постигна 57.01 секунди. 16-годишната пловдивчанка завърши турнира с 5-то място на 100 метра бруст - 1:12.32 мин и с 6-то време на 50 метра бруст - 33.00 сек