Thalloderma Shop
04/13/17 07:29

Немислимото се случи, Роналдо вкара 100 гола в Европа

100 гола в цялата футболна кариера се смятат за добро постижение. 100 гола само в европейските турнири доскоро изглеждаха нереално. Е, вече са факт. Кристиано Роналдо достигна извънземната кота 100 благодарение на двата си гола в Мюнхен снощи, с които Реал обърна Байерн 2:1 в четвъртфинал на ШЛ. Първия си гол в Европа португалецът вкара при историческата победа на Манчестър Юнайтед със 7:1 срещу Рома на "Олд Трафорд" в мач-реванш от 1/4-финалите на Шампионската лига през април 2007 година. Португалецът има 97 гола в Шампионската лига, 2 за Суперкупата на УЕФА и 1 в квалификационната фаза на ШЛ. Кристиано е реализирал тези 100 попадения в 143 срещи. Близо до него е аржентинската мегазвезда на Барселона Лионел Меси с 97 гола (118 мача). Далеч назад е третият в подреждането - легендата на Реал Мадрид Раул Гонсалес, който е със 76 гола в 158 срещи. Най-великите голмайстори в евротурнирите: 100 - Кристиано Ронадло (143 мача) 97 - Лионел Меси* (118) 76 - Раул Гонсалес (158) 70 - Филипо Индзаги (114) 67 - Андрий Шевченко (142) 62 - Рууд ван Нистелрой (92) 61 - Герд Мюлер (69) 59 - Тиери Анри (140) 59 - Хенрик Ларсон (108) 56 - Златан Ибрахимович* (136) 54 - Еузебио (70) 53 - Алесандро Дел Пиеро (129) 51 - Карим Бензема* (93) 50 - Дидие Дрогба (102) 50 - Клаас-Ян Хунтелаар* (82)