Thalloderma Shop
04/19/17 09:09

"Реал" и "Атлетико" са първите полуфиналисти в Шампионската лига

/КРОСС/ Финалистите от миналия сезон „Реал" (Мадрид) и „Атлетико" (Мадрид) са и първите полуфиналисти в тазгодишното издание на Шампионската лига. Двата испански отбора стигнаха до финалната четворка на най-силния клубен футболен турнир след победи, съответно над „Байерн" (Мюнхен) и Лестър. Далеч по-трудна се оказа задача на настоящия еврошампион „Реал" в реванша от четвъртфиналите. Тимът беше победил с 2:1 в първата среща в Германия, но сега допусна загуба в редовното време с 1:2. Така се стигна до продължения, в които мадридчани обаче бяха с човек повече след червен картон на Артуро Видал (84-та мин) и стигнаха до обрат 4:2, с което стигнаха и до крайната победа с общ резултат 6:3. Головете за „Реал" бяха дело на Кристиано Роналдо (76, 105, 110) и Марко Асенсио (112). Попаденията за гостите паднаха след точно изпълнена дузпа от Роберт Левандовски (53) и автогол на Серхио Рамос. „Атлетико" направи равен 1:1 като гост на „Лестър" и след 1:0 в първата среща се класира с общ резултат 2:1. Саул Нигес (26) откри резултата за испанците, а гол на Джейми Варди (61) не допусна Лестър да приключи турнира със загуба.