Thalloderma Shop
04/26/17 23:48

Борусия Дортмунд изхвърли Байерн за купата

Борусия Дортмунд изхвърли Байерн Мюнхен от турнира за Купата на Германия, след като победи с 3:2 баварците на "Алианц Арена" в полуфинален сблъсък. Съперник на "жълто-черните" на финала в Берлин ще бъде тимът на Айнтрахт Франкфурт. Марко Ройс вкара за гостите в 19-ата минута след грешка на Хавиер Мартинес, но десет по-късно испанецът се реваншира с изравнително попадение. В 41-ата минута Матс Хумелс донесе обрата за 2:1. Пиер-Емерик Обамеянг изравни в 69-ата, а след още пет Усман Дембеле наклони везните в полза на Дортмунд с гол за 3:2 в тяхна полза. До края баварците атакуваха, но без резултат и така мечтите им поне за дубъл се изпариха. БАЙЕРН - БОРУСИЯ (Д) 2:3 0:1 Ройс (19) 1:1 Мартинес (29) 2:1 Хумелс (41) 2:2 Обамеянг (69) 2:3 Дембеле (74)