Thalloderma Shop
05/09/17 20:26

Две години по-късно "Ювентус" пак е на финал

"Ювентус" е на финал в Шампионската лига след 2:1 като домакин срещу "Монако" и общ резултат 4:1.

"Старата госпожа" спори за отличието за последен път през 2015 г. в Берлин, когато загуби от "Барселона" с 1:3. Сега съперникът на торинци отново ще е испански тим - "Реал" (Мадрид) или "Атлетико".

Марио Манджукич откри резултата в 33-тата минута, а в 44-ата Дани Алвеш с прекрасно воле от 20-ина метра удвои. 18-годишната сензация Килиан Мбапе намали в 69-ата, като по този начин прекъсна серията на Юве без допуснат гол - 689 минути.

Това обаче ни най-малко не помрачава радостта италианския тим, който този сезон може да спечели три големи отличия. "Ювентус" е почти сигурен шампион на Италия, предстоят му финали за Купата на страната и в Шампионската лига.

За "Монако" остава утехата, че с футбола, който играе отстрани силни противници и впечатли футболните фенове.

Вторият полуфинален реванш - между мадридските "Реал" и "Атлетико", е в сряда. "Белите" имат аванс от 3:0 в първата среща.

А като изключим допуснатия гол - все пак от силно нападение, "Ювентус" и тази вечер се справи с "отличен" както в нападение, така и в защита. "Бианконерите" не позволиха на "Монако" дори за миг да повярва истински в чутовен обрат.

Двубоят приличаше на първия в Монте Карло по начина, по който Юве се справи с "монегаските" - с организирана игра.

Който и да излезе срещу тима на 3 юни в Кардиф, ще му бъде много тежко, дори на "Реал".