Thalloderma Shop
05/11/17 21:03

Григор Димитров допусна драматичен обрат и отпадна от турнира в Мадрид

/КРОСС/ След епичен трети сет Григор Димитров отпадна в третия кръг на силния тенис турнир в Мадрид. Най-добрият български тенисист не можа да се класира на четвъртфиналите, след като загуби от Доминик Тийм с 6:4, 4:6, 6:7 (9:11). Димитров имаше шанса да поведе след първия сет. Той дори поведе с пробив във втората част, но допусна обрат и Тийм изравни. Сценарият почти се повтори в третия сет. Григор поведе с пробив аванс и 3:0 още в началото. Австриецът обаче изравни при 4:4 и в крайна сметка се стигна до тайбрек. Той беше изключително оспорван, но в крайна сметка, загубен с 9:11 от българина. Така той пропусна златен шанс да стигне може би дори до финал, тъй като световният номер 1 Анди Мъри сензационно отпадна от Борна Чорич, а сега на свой ред сърбинът ще бъде съперник на Доминик Тийм. За участието си в третия кръг Григор Димитров ще получи 90 точки за световната ранглиста и 68 010 евро от наградния фонд, който възлиза на над 6,4 млн. евро.