Thalloderma Shop
05/11/17 19:17

Григор Димитров поведе срещу Тийм в Мадрид

Григор Димитров започна отлично мача си от осминафиналите на турнира от сериите Мастърс в испанската столица Мадрид срещу осмия в света австриец Доминик Тийм. Той спечели първия сет след много оспорвана игра с 6:4 като на два пъти успя да пробие сервиса на противника си. Димитров допусна да бъде пробит още в първия гейм на мача, а после да изостане с 0:2, но много бързо успя да върне увереността си, демонстирана при снощната му победа срещу Иво Карлович. Той спечели с лекота третия гейм, а в четвъртия с убедителна игра върна пробива и възстанови равенството – 2:2. Българинът с лекота спечели следващите геймове, в които сервираше. В осмия гейм пък той стигна и до възможност за пробив в сервиса на противника си, но я пропусна – 4:4. Последва нов лек за Димитров сервис гейм – 5:4. В десетия гейм Тийм поведе с 30:0, но Димитров го настигна. Последваха серия изравнявания и възможности за пробив за българина. Той се възползва от четвъртата и затвори сета – 6:4. Досега двамата са се срещали два пъти на твърди кортове при разменени победи. Най-напред миналата година в Акапулко спечели австриецът със 7:5, 6:2. В началото на тази година пък в Бризбейн спечели Димитров - 6:3, 4:6, 6:3. Победителят от днешният им сблъсък ще срещне на четвъртфинала хърватина Борна Чорич, който днес победи изненадващо убедително номер 1 в световната ранглиста Анди Мъри – 6:3; 6:3. Очаквайте подробности.