Thalloderma Shop
05/16/17 09:14

Гришо не успя да продолее дел Потро

/КРОСС/ Григор Димитров отпадна от турнира от серията „Мастърс" в Рим със загуба в три сета от аржентинеца Хуан Мартин дел Потро - 6:3, 2:6, 3:6. Най-добрият български тенисист изпусна мача в осмия гейм на третия сет, когато на точка за пробив на съперника (т.нар. скрит мачбол) направи двойна грешка. Ядосан, Гришо строши ракетата си в земята, след което я досчупи с ръце. Българинът остава без победа срещу аржентинеца, който е бивш номер четири в света с 19 титли, включително една от големия шлем, но след дълго отсъствие от корта заради контузия в момента се намира на 34-то място в световната ранглиста. Григор изпусна поредната възможност за завръщане в топ 10, за което имаше голям шанс, тъй като нямаше да защитава точки от миналата година на този турнир. в. Труд