Thalloderma Shop
05/21/17 20:28

"Реал" (Мадрид) е шампион на Испания

"Реал" (Мадрид) отново е шампион на Испания след 5 години. "Белите" спечелиха с 2:0 срещу "Малага" е взеха 33-та титла. Тимът на Зинедин Зидан се нуждаеше само от точка, но реши да не рискува и да приключи сезона гросмайсторски.

Кристиано Роналдо реализира още във 2-ата минута, а Карим Бензема в 55-ата постави короната на главите на "кралете".

По същото време "Барселона" обърна "Ейбар" с 4:2 от 0:2 на стадион "Камп Ноу".

Гостите водеха в резултата след час игра след попадения на Такаши Инуи. Още в 63-тата обаче Давид Жунка си вкара автогол и това отприщи още голове във вратата на "Ейбар". В края на срещата ги вкараха Луис Суарес и Лео Меси (2).

А на 3 юни "Реал" (Мадрид) е на финал в Шампионската лига срещу "Ювентус" и може да прибави още едно отличие.