05/31/17 17:26

С убедителна победа Григор Димитров мина в третия кръг на "Ролан Гарос"

Най-добрият български тенисист Григор Димитров мина в третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис "Ролан Гарос" след убедителна победа испанеца Томи Робредо с 3:0 (6:3, 6:4, 7:5). Двамата досега бяха играли 4 пъти, като ветеранът от Испания имаше три победи. Този път обаче Димитров показа, невиждана от него през последните 2-3 месеца, стабилна игра. В нито един момент от мача той не допусна спад в нивото на играта си, както често се случваше напоследък. Напротив - Димитров имаше държеше инициативата през цялото време и доминираше във всички показатели на играта. Така българинът изравни досегашния си най-голям успех на кортовете в Париж – достигането до третия кръг през 2013 година. Всъщност, оттогава той не бе печелил нито един мач на този турнир. В третия кръг съперник на Димитров ще бъде победителят от мача между испанеца Пабло Кареньо Буста (20-ти в схемата) и японеца Таро Даниел, влязъл в основната схема от квалификациите. Втората победа на Григор Димитров в Париж идва ден след като първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова отстрани в първия кръг германката Мона Бартел с 2:0 (6:0, 6:4). Така тя прекрати негативната си серия от шест поредни загуби. Победата бе и първа за българката над тази съперника от общо 3 срещи помежду им. Съперничка на Пиронкова във втория кръг ще е петата поставена Елина Свитолина от Украйна, победила Ярослава Шведова (Казахстан). Миналата година българката стигна до четвъртфиналите на „Ролан Гарос“.