06/02/17 16:22

Григор Димитров отпадна безславно на "Ролан Гарос"

Григор Димитров загуби с 0:3 (5:7, 3:6, 4:6) от испанеца Пабло Кареньо Буста в третия кръг на Откритото първенство по тенис на Франция „Ролан Гарос“. Така той отпадна още при първия си сблъсък в турнира с що годе по-сериозен съперник. Димитров изравни най-доброто си представяне на този турнир. През 2013 г. той отново постигна две победи преди отпадането си, а след това редовно падаше още в първия кръг. Този път в първите си мачове победи 37-годишния Стефан Робер и 35-годишния Томи Робредо. Срещу 25-годишния специалист на клей Кареньо Буста, който е 20-ти в световната ранглиста, Димитров имаше шансове само в първия сет, който успя някакси да загуби, след като водеше с два пробива и 4:0. Мачът приключи за 2 часа и 18 минути.