06/02/17 10:41

Ивет Лалова завоюва среброто в Монтрьой

/КРОСС/ Българката Ивет Лалова завърши втора в спринта на 100 метра на турнира по лека атлетика във френския град Монтрьой. Европейската шампионка от Хелзинки 2012 Лалова финишира за 11.26 секунди, с което покри норматива за участие на Световното първенство в Лондон през август, който е точно 11.26 секунди. Победителка стана представителката на домакините Карол Заи с 11.18 секунди, а трета се нареди Александрия Андерсън с 11.27 секунди. В събота Лалова, която има и покрит норматив на 200 метра на Световното първенство, ще участва на 100 метра на турнир в Марсилия.