06/04/17 18:30

Машината Надал продължава да мачка на "Ролан Гарос"

Испанецът Рафаел Надал отново се класира безапелационно за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под номер 4 за пореден път демонстрира страхотна форма, след като разгроми сънародника си и 17-и в схемата Роберто Баутиста Агут с 6:1, 6:2, 6:2 за скромните 110 минути. Така Надал, който вчера навърши 31 години, записа четвърта поредна убедителна победа на "Ролан Гарос", като до момента е загубил общо 20 гейма. "Всеки ден е различен. Щастлив съм от постигналото в първите ми четири мача. Играх на много високо ниво, което ми дава допълнителна увереност. Ще трябва да продължа да давам най-доброто от себе си, ако искам да удължа победната серия", сподели Надал веднага след срещата. Рафа вече си осигури място на четвъртфиналите на “Ролан Гарос” и "следващата му жертва" ще е Милош Раонич или Пабло Кареньо-Буста, който елиминира Григор Димитров с трисетова победа.