06/04/17 09:21

"Реал" (Мадрид) отново триумфира с Шампионската лига

/КРОСС/ „Реал" (Мадрид) написа нова страница във футболната история. Испанският гранд стана първият отбор, който успя да защити трофея си в Шампионската лига, откакто най-силният клубен турнир съществува в настоящия си формат. Освен това „белите" стъпиха и за рекорден 12-и път на европейския връх. Всичко това стана след победа с 4:1 срещу „Ювентус" на финала на турнира в Кардиф. Кристиано Роналдо отново беше сред героите за Кралския клуб и с два гола в решителния двубой още от сега даде сериозна заявка за пета „Златна топка" в кариерата си. Португалецът откри резултата в 20-ата минута. Много скоро, в 27-ата минута, обаче резултатът беше изравнен след изключително красиво попадение на Марио Манджукич. Всъщност италианците дори играеха по-добре през първото полувреме, но след почивката картината коренно се промени. „Реал" наложи тотален контрол и бързо реши двубоя в своя полза. В 61-вата мин. Каземиро с далечен шут и след рикошет беше точен за 2:1, а в 64-тата Кристиано Роналдо направи 3:1. Крайното 4:1 оформи влезлият като резерва младок Марко Асенсио в последната минута от редовното време. „Ювентус" пък завърши мача с човек по-малко след червен картон на Куадрадо в 84-тата минута.