06/04/17 17:37

Тимът на „Бат Динко и приятели“ (Варна) спечели регионалната Фен Купа 2017 в морската столица

/КРОСС/ Отборът на „Бат Динко и приятели" (Варна) спечели четвъртия регионален полуфинал на Kamenitza Фен Купа 2017. Турнирът се проведе през уикенда на стадион „Локомотив" във Варна, а участници в него бяха най-добрите 32 отбора от областите Варна, Шумен и Добрич. Победата осигурява място на шампионите в националните финали на турнира, които ще се проведат в Стара Загора в края на септември. Финалният мач изправи шампионите срещу тима на второ място „Лудата банда" (Варна). Срещата протече много оспорвано и равностойно. И двата отбора бродираха на бързи обороти противниковата защита, но накрая атаките им се разбиваха като вълни в скали. Това отвори много работа на вратарите и им позволи да блеснат със светкавичните си рефлекси и безпогрешното си позициониране. Въпреки високата динамика, в мача падна само един гол. В средата на второто полувреме „приятелят на бат Динко" Юлиян Николов успя да се измъкне от защитата на „Лудата банда" и се разписа за крайното 1:0.  Веднага след заключителния двубой всички отличили се отбори и футболисти бяха наградени на специална церемония. На трето място останаха момчетата от „Изида" (Добрич). Четвърти в класирането се наредиха „Трите мечки" от Шумен, които са дългогодишен титуляр в редиците на Фен Купа и два пъти са ставали национални шампиони на турнира през 2007 и 2010г