06/06/17 13:30

Георги Дончев с подиум на Хокенхайм

/КРОСС/ Българският пилот се върна на победната серия в Porsche Sports Cup. Третият и четвъртият старт от Porsche Sports Cup Германия, които се проведоха тази неделя на Хокенхайм, преминаха отлично за Георги Дончев. Българинът и немският гост-пилот Давид Ян записаха едно първо и едно трето място в стартовете в клас 5d-991 GT3 Cup на Endurance сериите, с което заслужиха и третата позиция в общото класиране. Въпреки обилния дъжд на квалификациите, отборът на SCHUTZ Motorsport (Overdrive Racing) се класира на пета позиция в третия старт за сезона, а още след първия завой Поршето с номер 168 изпревари три съперника и излезе на второ място, а след това и на първо. Малшансът стигна Дончев в последната обиколка, когато двама пилоти успяха да го изпреварят и така екипът завърши на трето място. Във второто състезание българинът стартира от 7-ма позиция (4-та редица), после загуби едно място, но бързата смяна в бокса с Давид Ян (едва половин секунда над позволеното минимално време) и доброто каране на немския пилот след това изведе тима до почетната стълбица. Тазгодишният победител в 24-те часа на Нюрбургринг в клас SP7 изпревари съперниците в класа, а и двама от горния клас 7f, което доведе не само до първа позиция в клас 5d-991 GT3 Cup, но и до трето място в общото класиране