06/14/17 13:17

Димитър Исаев е 28-ми на еднометров трамплин на Европейското в Киев

/КРОСС/ Спортният талант на „Еврофутбол" Димитър Исаев завърши на 28-о място на еднометров трамплин на Европейското първенство по скокове във вода в Киев. 18-годишният столичанин постигна общ сбор от 274.55 точки от шест скока. Митко успя да победи шампиона на Хърватия Юрай Мелса, който бе със сребро в синхронните скокове от първенството на Стария континент за юноши преди година. След него останаха и двама състезатели - на Финландия и Унгария. Шампион в дисциплината е Матю Росе от Франция с 414.45 т. Другият българин в Александър Костов е 22-ри с 295.75 точки. В неделя Исаев ще участва в коронната си дисциплина - скокове от кула, а стартът започва в 10.00 часа българско време с квалификациите.