06/24/17 17:14

Титла за България на Европейското по бокс

/КРОСС/ Даниел Асенов стана европейски шампион при мъжете за втори пореден път, съобщава БТВ. На финала в категория до 52 кг на първенството в Харков (Украйна) българският състезател победи с 3:2 съдийски гласа англичанина Дийн Фаръл. Така 20-годишния боксьор, който от началото на тази година триумфира последователно на Купа "Странджа" и на европейското първенство за младежи до 22 г., спечели втора поредна европейска титла. Известният с прякора Тайсъна се превърна и в първия българин след Димитър Щилянов, който триумфира на два поредни континентални шампионата. Щилянов спечели последователно титлите в Перн през 2002 г. и Пула 2004 г.