06/29/17 23:09

Германия - Чили е финалът на Купата на конфедерациите

Германия и Чили ще определят победителя в турнира за Купата на конфедерациите в Русия.

Това стана факт, след като снощи южноамериканците надвиха след дузпи тима на Португалия, а днес експерименталния състав на Бундестима се справи с Мексико с 4:1 на стадиона в Сочи.

Бундестимът доминираше, но и съперникът им имаше шансове. Резултатът по-скоро показва ефективността на водения от Йоаким Льов тим.

Два ранни гола на Леон Горецка в рамките на секунди до осмата минута дадоха солидна преднина на световните шампиони.

Тимо Вернер направи 3:0 след час игра, а в края двата отбора си размениха по едно попадение.

Първо Фабиан намали със страхотен далечен удар, а след това резервата Юнес оформи крайното 4:1.

Финалният мач е на 2 юли в Санкт Петербург. В същия ден е и двубоят за третото място между Мексико и Португалия в Москва.