07/04/17 21:46

Григор Димитров и Цветана Пиронкова започнаха със страхотни победи на "Уимбълдън"

/КРОСС/ Григор Димитров и Цветана Пиронкова започнаха по блестящ начин участието си в тазгодишното издание на „Уимбълдън". Двамата българи в основната схема играха почти по едно и също време и стартираха с победи в първия кръг на турнира от Големия шлем. При мъжете Григор Димитров победи със 7:6 (4), 6:2, 6:2 37-ия в света представител на Аржентина Диего Шварцман, в мач, продължил 1 час и 50 минути. Българинът имаше сериозни затруднения само в първия сет, който беше на косъм да загуби. Гришо започна ударно и поведе с 3:0, но изненадващо след това допусна изравняване до 3:3. Шварцман проби още веднъж в ключов момент и поведе с 6:5. Поставен пред угрозата да загуби сета Димитров обаче върна пробива и вкара сета в тайбрек, който спечели със 7:4. След това първата ни ракета при мъжете влезе в ритъм и с два сета с по 6:2 спечели мача. Във втория кръг 11-ия в света българин ще срещне добри си познайник и приятел Маркос Багдатис. Той победи с 6:4, 6:4, 6:3 представителя на домакините Джеймс Уорд. 32-годишният кипърец в момента е под №65 в световната ранглиста. Димитров и Багдатис са играли общо 8 мача помежду си като българинът има 7 победи. Единствената му загуба обаче е точно на „Уимбълдън" след отказване през 2012 г. Ударно начало записа и Цветана Пиронкова. Въпреки че в момента е едва 131-ва в света, българката сломи съпротивата на 76-ата в ранглистата Сара Ерани (Италия). За 1 час и 8 минути пловдивчанката победи с 6:1, 6:4