07/06/17 09:00

Бронзови медали за българските ученици на турнир по природни науки в Китай

/КРОСС/ Приключи успешно участието на българския национален отбор по природни науки в 5-ия Международен Турнир на младите естествоизпитатели, който се проведе ог 30 юни до 5 юли т.г. в китайския град Нанджин (Нанкин). Нашите ученици завършиха втори в третата полуфинална битка, след като вследствие от тактическа грешка им бяха начислени наказателни точки и изостанаха от победителя в битката - единия от отборите на домакините, Училището за чуждестранни езици (гр. Нанджин), на чиято територия се проведе състезанието. С това те си гарантираха бронзовите медали. Във финалната тройка, освен победителя от нашата полуфинална битка, се класираха отборите на Швейцария и Нова Зеландия, които водиха много оспорвана борба до последния момент и си поделиха златните медали, като за абсолютен победител на Турнира бе обявен дебютиращият състав на Нова Зеландия. С това свое достойно представяне българските ученици подновяват серията от участия на български отбори в този утвърждаващ се престижен международен турнир. В предишни негови издания досега сме имали бронзови (2013 г.) и златни медалисти (2014 г.). Сред рекордните през тази година 18 отбора от 11 страни, в неофициалното отборно класиране по точки българският отбор се класира наравно с финалистите от последните 2 години - отбора на Хърватска и остави зад себе си традиционно силни отбори като Беларус, 3-те отбора на Русия и повечето от отборите на страната-домакин Китай, Индонезия, Иран и др