07/10/17 17:50

Маестро Федерер отново препречи пътя на Григор

Отново маестрото на тениса Роджър Федерер се оказа непреодолима преграда пред Григор Димитров. Швейцарецът спря българина на осминафинал на турнира от Големия шлем "Уимбълдън" с 3:0 сета - 6:4, 6:2, 6:4.

Спази се традицията Гришо да не може да печели срещу рекордьора по титли от Гранд слам - това бе шестият им мач.

Българинът смути за кратко именития си съперник в третия сет, но при 4:4 след пробив допусна бърз брейк, а след това швейцарецът изкова победата си и записа ново върхово постижение в своята кариера - по брой четвъртфинали на "Уимбълдън", 15.

Първият сет на централния корт в "Ол Инглънд клъб" вървеше равностойно до 4:4. Димитров се пропука на при свой сервис на форхенд, Роджър се възползва и дръпна в сетовете с 6:4.

Във втората част случаят бе подобен, само че този път сервисът подведе Гришо при 2:2. До края Федерер записа четири поредни гейма и преднината му вече стана 2:0.

В третия сет фаворитът за осма титла край Лондон проби за 3:2. Зададе се лесна победа. Димитров върна пробива за 4:4 и върна интригата. За кратко обаче - Федерер отвърна още в следващия гейм, след което с много майсторство си проправи път сред най-добрите осем на "Уимбълдън".

Там вече са също шампионът Анди Мъри и Томаш Бердих, който се справи с Доминик Тийм в оспорван мач.