07/11/17 21:29

Винъс Уилямс се класира за 10-ия си полуфинал на "Уимбълдън"

/КРОСС/ Американката Винъс Уилямс се класира за полуфиналите на "Уимбълдън" за 10-и път в кариерата си, след като победи шампионката от "Ролан Гарос" Елена Остапенко с 6-3, 7-5 в своя мач номер 100 в "Ол Ингланд Клъб", съобщава БГНЕС. 20-годишната Остапенко бе в серия от 11 поредни победи в турнири от Големия шлем, но във вторник бе надиграна от 17 години по-възрастната от нея Уилямс. 5-кратната шампионка започна с ранен пробив и дръпна с 3-0, след което взимаше подаванията си, за да затвори първия сет. Във втората част Винъс отново стигна до ранен пробив, но този път латвийката успя да изравни. Остапенко имаше шанс дори да поведе с пробив, но го пропусна, след което се разколеба и загуби подаването си. Уилямс затвори мача на собствен сервис след час и 13 минути игра. За място на финала американската ще спори с победителката от двубоя между световната номер 2 Симона Халеп и надеждата на домакините Джоана Конта.