07/12/17 11:22

България спечели Балканиадата по волейбол за девойки до 16 години

/КРОСС/ Националният отбор по волейбол на България за девойки под 16 години спечели шампионската титла на Балканиадата, която се проведе в столичната зала „Христо Ботев. На финала волейболистките ни, водени от Стоян Гунчев победиха Сърбия с 3:1 (19:25, 25:16, 25:21, 25:15) и спечелиха златните медали. Балканиадата бе част от подготовката на тима ни за предстоящото Европейско първенство в София и Самоков (21- 30 юли), а младите ни „лъвици" загряха по най-добрия начин за европейската надпревара. Сервисът отново бе силното оръжие на българките, като на този елемент записаха 18 аса срещу 4. Забележителен мач изигра Александра Георгиева, която заби внушителните 31 точки. Мария Йорданова добави 23. В спора за трето място на турнира Румъния победи Турция с 3:0 (25:15, 25:18, 25:9). С това румънките спечелиха бронзовите медали, а волейболистките на Турция оформиха финалната четворка. Крайно класиране на Балканиадата 1. България2. Сърбия3. Румъния4. Турция5. Черна гора6. Македония7. Молдова