07/14/17 07:42

"Левски" падна в Хърватия, "Ботев" измъкна равенство в Израел

/КРОСС/ „Левски" претърпя минимална загуба, а „Ботев" измъкна равенство в първите срещи на двата родни футболни представителя във втория квалификационен кръг на Лига Европа. „Сините" загубиха с 0:1 при гостуването си на „Хайдук" (Сплит). Очаквано по-интересно беше извън терена заради всичките проблеми с феновете. На игрището, в като цяло скучен мач, в който българският отбор дори имаше леко превъзходство, „Левски" загуби заради глупава дузпа, направена от Димитър Пиргов. Унгарецът Марко Футакш реализира гола за хърватите. Въпреки поражението, с оглед на показаното от двата отбора, „Левски" очевидно запазва шансовете си за реванша след седмица в София. Още по-добри изглеждат шансовете на „Ботев" преди втората среща в Пловдив. „Жълто-черните" успяха да стигнат до равенство 1:1 като гост на считания за фаворит Бейтар (Йерусалим). Срещата не започна добре за пловдивчани и още в 11-ата минута те допуснаха гол, дело на Тал Хила. „Ботев" обаче дочака своя момент и в заключителната част на мача нанесе своя удар, като с гол на Серкан Юсеин в 73-тата мин стигнаха до равенството.