07/15/17 14:41

„Уимбълдън“ очаква новата си кралица

/КРОСС/ В съботния следобед на Централния корт на „Ол Инглънд клъб" ще бъде определена новата шампионка в дамската надпревара на най-стария и престижен тенис турнир „Уимбълдън". Тази година, въпреки отсъствието на Серина, фамилията Уилямс отново ще бъде представена на финала, а Винъс ще се бори за шестата си титла и възможността да се превърне в най-възрастната шампионка от 109 години насам. На 37 американката продължава да играе превъзходен тенис и да побеждава с лекота съпернички по-млади от нея с повече от десетилетие. Тревата е несъмнено най-удобната настилка за Винъс - разиграванията са къси, играта е бърза, а често сервисът има решаващо значение. Срещу нея се изправя първата ракета на Испания, Гарбине Мугуруса, която достига до първия си финал след повече от година, когато спечели титлата на „Ролан Гарос". Това ще бъде вторият й опит да се сдобие с титлата след 4:6, 4:6 през 2015 срещу Серина Уилямс на финала. Само една испанска тенисистка е успявала да спечели „Уимбълдън" - Кончита Мартинес през 1994 г. и точно тя сега е ключовата фигура в лагера на Мугуруса. Американката води с 3:1 победи в преките двубои, но това ще бъде първата им среща на трева, а мачовете в турнирите от Шлема, особено когато става въпрос за финал, не могат да бъдат сравнени с нищо друго