(http://www.clubz.bg/)
Най-безумните данъци - от църква до хотдог
Във Ванкувър и Париж е въведен данък за празните имоти, като целта е да се насърчат собствениците да продават незаетите помещения. За Ванкувър стойността е 1% от кадастралната стойност на апартамента, а френската столица въведе налог от 20 на сто, който след година се утрои до 60%.
Данък "Солидарност" бе приет в Германия след обединението на ФРГ и ГДР през 1991 г. Първоначално е бил планиран като временен налог за възстановяването на Източна Германия, но все още е в сила.
Ставката е 5,5% от служителите, които получават повече от 81 евро на ден. Въпросът за необходимостта от поддържане на такъв данък вече е повдиган няколко пъти, но Федералният финансов съд продължава да счита, че налогът не противоречи на Конституцията на страната.
Още, да ги наречем "странности", в Германия - с всяка заплата нейните жители заделят между 2,75 и 3,5% за подкрепа на църквата.
От плащането на този данък човек може да се откаже, но в такъв случай... той бива отлъчен от нея и не може да получи причастие.
Към момента всяка година от плащането на данък "Църква" се отказват 10 000 души.
В Германия, Чехия и Словакия собственици на кучета трябва да плащат сериозни налози за тяхното поддържане. В Берлин приходите от таксите носят над 250 милиона евро годишно на хазната, като размерът им зависи от породата на четириногия. Различни са и във всички федерални провинции.
В Щутгарт например за първо куче се плаща 108 евро на година, за второ- 216 евро, а за бойни кучета - 612 евро.
В Ню Йорк действа закон, по силата на който всички, които са работят на юг от 96-а улица (което е голяма част от Манхатън, без да се включва само на територията на Колумбийския университет и Харлем), трябва да плащат към наема на помещението си допълнителни 3,9% на сто.
Жителите на Токио пък са длъжни да плащат извънредно данък върху земята, където се добиват полезни изкопаеми. Ставката е между 200 и 400 йени за развитие (на хектар на година).
Пословичен налог обаче е измислен в Ню Йорк, за да бъде покрит дългът на държавата от 9,2 милиарда долара през 60-те. Там купувачите на гевреци трябва да плащат допълнителни 8 цента, ако са си купили продукт са нащърбено крайче.
От 1 юли тази година шахът и други настолни игри като "Монополи" минават като луксозни стоки в Индия и ще се облагат с 20%.
Данъкът беше увеличен и за маслотото, телевизорите, детската храна, конфитюра, скъпите бисквити ($ 1,6), корнфлейкса, обувките над 500 рупии (7,8 долара), часовниците и автомобили.
Данъчно облекчение обаче ще има за лекарства, контактни лещи и ръчно изработени музикални инструменти.
И докато сме на тема Индия - в щата Керала действа данък върху т.нар. фастфууд - пици, бургери, сандвичи.
Купувайки нещо подобно, човек трябва да плати 14,5% отгоре.
Гореми вериги каго Pizza Hut и Burger King намаляват цените на продуктите си, за да може все пак те да са достъпни за гражданите.
Свързани новини:
- И Видин обявява грипна епидемия
- Без безплатни бързи тестове за грип
- Приложение на „Майкрософт” ще ни предупреждава за сайтове с фалшиви новини
- Опозиционерът Хуан Гуайдо се обяви за временен президент на Венецуела
- Жената, нападнала медик в Горна Оряховица, е с повдигнато обвинение
- Руската ВТБ: Заложници сме на нарастващ конфликт между Тръмп и Конгреса
- Ивелин Попов се настани в хотела на "Ростов" в Доха, ще подписва
- Алберт Попов спечели втория слалом за ФИС
- Паредес се отдалечава от ПСЖ
- Прекратиха търсенето на самолета със Сала поне за днес
- Погба носи тузарски костюм със своите инициали
- Зафиров: Цената на Неделев е висока
- Емери: Арсенал работи по трансфера на Суарес
- Зафиров: Неделев отхвърли ЦСКА и Лудогорец, търсим нападател и ляв бранител
Виж всички новини от 2017/07/22