08/03/17 08:13

Лудогорец е аут от Шампионска лига!

/КРОСС/ Лудогорец е аут от Шампионска лига! Това стана след невероятна драма в срещата реванш от третия предварителен кръг на турнира срещу Апоел (Беер Шева), която орлите спечелиха с 3:1, но тъй като бяха загубили с 0:2 преди седмица в Израел, напуснаха надпреварата заради допуснатия гол в Разград. Разградчани смачкаха съперника си до 60-ата минута, когато водеха с 3:0 след две попадения на Вандерсон и едно на Марселиньо. Тогава дойде поредният гаф на Джонатан Кафу, който като цяло игра по-добре в сравнение с предишните мачове, но отново допусна една от традиционните за него грешки, губейки по елементарен начин топката в центъра на терена, позволявайки на израелците да осъществят контраатака двама на двама. Кадир стреля, Пластун се хвърли на шпагат, за да блокира шута, но след нелеп рикошет в крака на бранителя топката прехвърли Броун и влетя в мрежата на българския шампион. В тази ситуция и аржентинският страж не се намеси по най-убедителния начин, за да предотврати попадението. Голът обърка Лудогорец и треньора Георги Дерменджиев, който реши да смени играещия много силно Анисе, оставяйки Кафу на терена. Това тотално наруши играта на отбора и положенията пред българската врата започнаха да следват едно след друго. Второто попадение за израелците се печеше, което принуди Дерменджиев в крайна сметка да смени Кафу и Лудогорец отново взе надмощие над противника