08/05/17 14:25

Габриела Петрова отпадна от световното по лека атлетика в Лондон

Спортист номер 1 на България за 2015 г. Габриела Петрова отпадна от Световното първенство по лека атлетика в Лондон, след като не успя да се класира за финалите на тройния скок. Българката не покри нужния норматив в квалификациите от 14.20 метра, като резултатът й не я нареди и сред дванайсетте най-добри, които продължиха към битката за медалите. Петрова първо скочи 13.66 метра, при втория опит преодоля 13.90 метра, но при третия скочи по-малко – 13.62 метра и така остана седемнайста. На последното световно първенство преди две години Петкова се представи най-добре от българския отбор, записвайки четвъртото място. Именно с резултат от 14.07 метра място във финала намериха последните две най-добре представили се атлетки – Неле Екхарт (Германия) и Ана Пелетейро (Испания). Олга Рипакова от Казахстан постигна най-добрият резултат с 14.57 метра, следвана от Юлимар Рохас (Венецуела) с 14.52 и Сусана Коста (Португалия) с 14.35 метра. Междувременно Ивет Лалова достигна полуфиналите в спринта на 100 метра, след като се класира трета в третата серия с време 11:31 секунди. Пред нея финишираха само американката Тори Боуи с 11:05 и нигерийката Блесинг Окагбаре-Иготегунур с 11:22.