08/11/17 08:03

Григор Димитров пропусна поредния голям шанс

/КРОСС/ Григор Димитров отпадна безславно на Мастърс турнира в Монреал след поражение в три сета от Робин Хаасе - 6:7(3), 6:4, 1:6 след 2 часа и 10 минути игра в двубой от третия кръг на Мастърс надпреварата в Канада, предаде Gong.bg. Григор бе далеч от нивото от началото на годината и от играта, която знаем, че може да демонстрира. Сервисът отново бе бледа сянка на оръжие, а двойните грешки във важни моменти носеха много трудности. Освен в началните 20-30 минути на мача, българинът сякаш не играеше с настроение, а освен това така и не можа да се настрои на началния удар на съперника. Нервността от пропуснатите шансове също изигра роля в играта на Димитров, който допусна първо поражение в три мача от Хаасе. По този начин Григор за пореден път пропусна отличен шанс за пробив в голям турнир при положение, че схемата пред него изглеждаше открита поне до полуфиналите. При победа над Хаасе Димитров щеше да срещне непоставения Диего Шварцман на четвъртфинал и щеше да има отличен шанс за класиране в топ 4 на надпреварата. Това обаче не се случи, а до голяма степен вина затова имаха огромния брой непредизвикани грешки. Въпреки всичко това, Григор имаше всички шансове за успех в двубоя. В първата част той изглеждаше по-солиден на корта, но при 6:5 не успя да реализира сетбол на сервис на съперника, след което изигра много слаб тайбрек, в който направи няколко двойни грешки и сам предаде частта на съперника. Във втория сет Димитров не се предаде, а търсеше пробива