08/13/17 20:19

Делио Роси тръгна с трудна победа в "Левски"

"Левски" записа трудна, но сладка победа в дебюта на италианеца Делио Роси като треньор - 2:0 срещу "Дунав" (Русе) на стадион "Георги Аспарухов" в мач от 5-ия кръг на Първа лига. Специалистът бе назначен преди броени дни.

Русенци създадоха трудности на "сините", които направиха пропуски, особено след 1:0. Двубоят бе проследен на живо от собственика на клуба Спас Русев, от клубната легенда Наско Сираков, националния селекционер Петър Хубчев и други популярни футболни хора.

"Левски" натисна още от първите минути и притесни вратаря и защитата на "Дунав". Липсваше обаче завършващият пас и удар. Постепенно русенци поизравниха играта и също създадоха голови ситуации.

Доста по-интересно бе през второто полувреме. В първите минути Габриел Обертан, който игра силно, но направи много пропуски, изтърва да открие резултата.

"Дунав" съжалява за 62-ата минута, когато при контра Диян Димов не уцели вратата на "Левски" с удар отблизо. Това бе златната възможност за гостите. И те бяха наказани в 69-ата, когато Роман Прохазка центрира от фаул и Давид Яблонски с техничен удар откри резултата - 1:0.

Последваха нови фрапантни пропуски за "Левски" - най-вече от страна на Обертан, преди Серджиу Буш да накаже грешка на вратаря в 90-ата минута за 2:0.

В друг мач от 5-ия кръг днес "Берое" и "Ботев" (Пловдив) направиха 1:1 в Стара Загора. Вчера "Лудогорец" спечели с 3:1 срещу "Верея", а ден по-рано ЦСКА-София се измъчи за 1:0 над "Септември".