08/26/17 21:36

Поморие с трето равенство като домакин

ОФК „Поморие“ записа трето поредно равенство на стадион Лазур /Бурас/, където играе домакинските си срещи от първенството на ВПЛ. В мач от VI кръг отборът завърши 1:1 с Ботев /Враца/.

Гостите откриха още в 13-та минута чрез Атанас Димитров след разбъркване. Поморийци отвърнаха с 3 опасни удара на Михаел Орачев, Християн Казаков и Живко Петков, които обаче не успяха да поразят целта.

През второто полувреме домакините наложиха пълно превъзходство и логично стигнаха до изравняване. В 68-та минута точен беше Ахмед Ахмедов.

8 минути преди края на мача капитанът Христо Лемперов можеше да направи пълен обрат, но ударът му с глава мина над вратата.

Предстои пауза в първенството заради световните квалификации на българския национален отбор.