08/30/17 17:31

България е в топ 8 на европейското по волейбол

Националният отбор по волейбол се класира за четвъртфиналите на европейското в Полша след победа над Финландия с 3:1 гейма (23:25, 25:21, 25:11, 25:12).

Съперник за влизане в топ 4 ще бъде тимът на Сърбия. Двубоят е в четвъртък.

Днес избраниците на Пламен Константинов може би подцениха съперника в първия гейм или най-малкото не бяха концентрирани и достатъчно мобилизирани. Те направиха много грешки, най-вече от сервис.

Това натежа и скандинавците изненадващо спечелиха откриващата част с 25:23.

Нататък обаче по-класният отбор успя да се наложи. Както личи от резултата в геймовете - доста убедително. Вторият гейм бе равностоен само в началото. След това "лъвовете" взеха аванс и го запазиха до края.

Третата и четвъртата част не предложиха интрига, тъй като националите не иставиха никакъв шанс на "суоме".

Пламен Константинов заложи на познат състав: Георги Братоев, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Тодор Скримов, Николай Николов, Виктор Йосифов и Теодор Салпаров-либеро.

Най-резултатен за българите бе Цветан Соколов с 21 точки, Николай Николов и Тодор Скримов прибавиха по 15.