08/30/17 20:32

България е на 1/4-финалите на Европейското по волейбол

/КРОСС/ Националният ни отбор по волейбол влезе в топ 8 на най-добрите в Европа. България се класира на 1/4-финалите на шампионата на Стария континент в Полша, след като в плейофния кръг победи с 3:1 (23:25, 25:21, 25:11, 25: 12) Финландия. Сякаш приели ролята на фаворит и мислейки, че съперникът сам ще падне, националите ни започнаха разконцентрирано с много грешки на сервис и загубиха първия гейм. След това възпитаниците на Пламен Константинов се стегнаха и дори спечелиха разгромно третата и четвъртата части - съответно на 11 и 12 точки. На 1/4-финалите българският отбор ще се изправи срещу Сърбия. Западните ни съседи имаха ден повече почивка, след като завършиха на първо място в групата си и не се наложи да преминават през плейофа. Двубоят е в четвъртък, 31 август, в Краков.